Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Rehber Metin2 Harita Nasıl Kurulur

Fatih Bulut

Süper Üye
Dc
fatihbulut
Bu eğitim, Metin2'ye nasıl harita kurulacağını açıklamak içindir .

gerekli:

• Bir harita, burada birçok harita bulabilirsiniz .
  • Örneğin WinSCP ile sunucunuza erişiminizin yanı sıra istemcinizin paketini açmak için EterNexus veya PackMakerLite gibi bir paketleyiciye ihtiyacınız olacak.

I.sunucu

1. İlk defa sunucunuzdaki metin2/share/locale/country/map klasörüne gidin . Sunucunun tüm haritalarının bulunduğu yer burasıdır.

2. Bu klasöre haritanızın klasörünü eklemeniz gerekecektir . Bu klasöre koyulacak 3 zorunlu dosya şunlardır :

• Haritanızın koordinatlar gibi tüm bilgilerini içeren Setting.txt dosyası .
  • Haritalarınızın özniteliklerini içeren server_attr dosyası . Daha doğrusu, örneğin balık tutabileceğimiz ve yürüyebileceğimiz yerleri bu dosyada buluyoruz.
  • Haritanızdaki yeniden doğma koordinatlarına karşılık gelen Town.txt dosyası .

Dosyam benim tarafımda şöyle görünüyor :

Screenshot_1.png

3. Bittiğinde, metin2/share/locale/country/map klasöründe bulunan indeks dosyasını düzenleyin . Her satır, şu şekilde biçimlendirilmiş bir haritaya karşılık gelir:

ID_MAP NAME_FOLDER_MAP

Benim durumumda metin2_map_nae (yukarıdaki dosyaları içeren) klasörünü ekledim. Böyle bir şeye ihtiyacınız var :

picture (2).png

Uyarı ! Haritanızın kimliği benzersizdir ! Not etmeyi unutmayın.
Uyarı ! Sorun yaşamamak için 250'den büyük bir kimlik koymanızı tavsiye ederim .

4. Şimdi sunucunuza, sunucu başladığında haritanızı başlatmasını söyleyin. İki seçeneğiniz var:
  • Haritayı normal bir kanalda başlatabilirsiniz, bu da haritanın her kanala özel olacağı anlamına gelir (CH1, CH2, vb.).
  • Haritayı kanal99'da başlatabilirsiniz ( ve yalnızca bu kanalda), bu haritanın yalnızca bir kanalda mevcut olduğu anlamına gelir. Bu haritaya ışınlanırken kanalları da değiştireceksiniz. Herkes için tek bir haritaya sahip olmayı sağlayan şey.

Bilgi. Genellikle zindan haritaları için ve aynı zamanda oyuncunun kanalından bağımsız olarak bir haritanın benzersiz olmasını istediğimizde channel99 kullanırız.

5. Her iki durumda da, kanallarınızın CONFIG dosyasına haritanızın kimliğini eklemeniz gerekecektir .
  • Normal bir kanalda başlatmak istiyorsanız, haritayı tüm kanalların çekirdeklerinden birine koyun. örneğin kanal1/çekirdek2/CONFIG
  • Yalnızca channel99'da başlatmak istiyorsanız , onu yalnızca channel99'un CONFIG dosyasına ekleyin .

Aşağıdaki Görsele Benzer :

picture (1).jpg

Başarı! Tek yapmanız gereken metin2 sunucunuzu yeniden başlatmak. Sunucu tarafında doğru bir şekilde kurulacaktır

II. İstemci tarafı

1. Haritanızda istemci dosyalarını bulun. Genellikle bir eix/epk paketiniz vardır. Benim durumumda, bunları paketlenmiş biçimde aldım: metin2_map_nae.eix ve metin2_map_nae.epk

Bilgi. Eix / epk size sağlanmadıysa, haritayı EterNexus veya diğerleriyle yeniden paketleyin.

Sadece eix/epk'yi müşterinizin paket klasörüne yerleştirin

2. atlasinfo.txt dosyasını düzenleyebilmek için kök dosyayı paketinden çıkarın . Her satır aşağıdaki biçime sahiptir:

Name_Folder_Of_Your_Haritanız COORDINATE_X COORDINATE_Y WIDTH_MAP LENGTH_MAP

Bilgi. Tüm bu bilgiler haritanızın Setting.txt dosyasında bulunabilir.

3. Benim durumumda, atlasinfo'ma şu satırı ekliyorum: metin2_map_nae 2600000 2600000 3 4

picture (3).png

Uyarı ! Altasinfo'nuzu göremiyorsanız, bu bölümü 2. adımdan itibaren tekrarlayın, ancak istemcinizin yerel paketindeki (locale/XX/atlasinfo.txt) atlasinfo.txt dosyası için.

4. Şimdi paketlerinizi yeniden paketleyin ve test etmek için IG'yi bağlayın. Üzerine ışınlanmak için haritanızın BasePosition'ındaki iki sayıyı kullanarak /wrap komutunu kullanın (son iki haneyi kaldırarak).

Haritamda BasePosition : 2600000 2600000
Işınlanmak için iki rakamı kaldırıyorum ve /warp 26000 26000 yazıyorum

Bilgi. Haritanızın BasePosition'ını öğrenmek için haritanızın Setting.txt dosyasına bakın .
Başarı! İstemci tarafında doğru şekilde kurulacaktır.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar